IRONMAN 70.3 PAYS D’ AIX

Aix en Provence – Francija. 1. maj 2016. Za Urško Petje naporen deloven dan, čeprav z nekoliko skrajšanim delovnim časom. V Provansi je bilo na praznik dela zelo hladno. 5 stopinj je nameril termometer temperaturo zraka, voda je imela nekaj čez 10 stopinj. Organizator se je odločil, da odpove prvi del preizkušnje – 1.9km plavanja. Posamični štart se je začel s kolesarjenjem na 90 km dolgi in težki – hriboviti progi, na kateri so preveč pogumni s premalo nabranimi kilometri kaznovani s trpljenjem. Urška je bila o tem že pred tekmo obveščena od žrteve prve izvedbe tega tekmovanja, zato se je na svojo prvo njeno letošnjo preizkušnjo dobro pripravila. Dva dni pred startom je formo utrdila z vzponom na mogočni Mount Ventoux… Peti čas kolesa v kategoriji je bil odlično izhodišče pred 21 kilometrskim tekom. Menjali so se  asfalt, makadam in gozdna pot ter klanci in spusti.V cilju je bila zadovoljna z 12. mestom.