Vroč triatlon v Kopru

V soboto so se štirje člani našega kluba pomerili na koperskem Triatlonu za pokal Istre 2012. Denis Kaltenekar je nastopil v triatlonu za vsakogar in bil skupno 8., v kategoriji moških nad 40 let pa na odličnem 2. mestu. Robert Šmid je opavil s plavalnim delom preizkušnje in se s svojimi sotekmovalci uvrstil na 8. mesto med štafetami. V šprint triatlonu sta nastopila Borut Vovk, ki je osvojil 5. mesto med Veterani I in Matej Kaltenekar, ki je osvojil 11. mesto med člani II. Borut je nase opozoril s 5. časom kolesarjenja, Matej pa z 8. časom teka.

Razmere za tekmovanje niso bile lahke. Morje je bilo sicer toplo, vendar valovito, za nameček pa je bil prvi del plavalnega dela speljan v smeri proti soncu, kar je dodatno onemogočalo plavanje v pravilni smeri. Tek po promenadi pri 30°C pa je Borut opisal takole: “Tako početje ni lahko, vendar je množica gledalcev ob progi precej pomagala.” Organizatorjem so se ponesrečile zamudne in dolge prijave tekmovalcev, nemalo težav pa so imeli tudi z zaporo ceste. Vendar pa so se z odnosom in postrežbo po dirki (pijača, sadje, piškoti, pašta, torta) nedvomno odkupil in zasluži pozitivno oceno.