TRIATLON BLED 2019

Bled, 7.9.2019.

35 let in 14 dni je minilo od prvega tekmovanja v triatlonu v Sloveniji – takratni Jugoslaviji. Bilo je na Bledu. Takrat je bilo potrebno preplavati blejsko jezero od Velike Zake, do Park hotela, se s kolesom peljati do Bohinjskega jezera ter po zgornji dolini nazaj na Bled ter preteči dva kroga okoli blejskega jezera.

Tokratna najdaljša preizkušnja je bila nekoliko krajša – 1,5 km plavanja, 40 km kolesarjenja v krogih na zahodnem delu jezera ter 10 km teka. Tokrat ni bil na štartu noben od pionirjev izpred petintridesetih let, od katerih se še danes najpogosteje “preizkušata” Miro Kregar in Matjaž Štibelj.

Rok Mravlje

Od Gorenjcev sta bila na startu in tudi v cilju Rok Mravlje ter Anton – Toni Meglič. Toni, nekoč kolesar Kranjske Save je prvič opravil s triatlonsko preizkušnjo in to odlično. V kategoriji “člani 2” je bil 3. Roku je bila tekma priprava na polovičko v Poreču. V kategoriji je bil 9.

Denis C. Kebler je začel pisati svojo triatlonsko biografijo v zibelki tega športa – na Bledu v super sprintu.