Državno prvenstvo v sprint triatlonu – Bakovci

Zadnjo peklensko vročo avgustovsko soboto, so bile podeljene zadnje letošnje kolajne za državno prvenstvo v triatlonu. Tokrat v najkrajši disciplini – sprint triatlonu – 750 m plavanja, 20 km kolesarjenja in 5 km teka. V Bakovcih ni bila tekma presežkov, vendar je v kritiki potrebna zadržanost. Krovna triatlonska organizacija je v slabi kondiciji. Sistem slovenskega triatlona temelji na prizadevnih organizatorjih tekmovanj, med katerimi imajo nekateri omejene možnosti.

Tekme ne bo uspela pozabiti Jana Zevnik. V absolutni konkurenci je tekla cilju naproti na 3. mestu. Slabo usmerjanje in neoznačen prehod v cilj sta kriva podaljšani poti in podarjenemu 3. mestu ribničanki Evi Trohi. Fair Play je bil odsoten…

V posameznih kategorijah sta naslov državne prvakinje osvojili Laura Šimenc in Jana Zevnik. Matjaž Štibelj je le za 3 sekunde zaostal za prvim mestom med veterani II. Za njim je v cilj kot 3. v kategoriji vetrani I in 18. absolutno pritekel Borut Vovk. Z njegovim hitrim kolesarjenjem, se nekateri konkurentje ne morejo sprijazniti…

Status neporaženega v klubu se je tokrat spremenil Mihu Kernu. Prvi se je povzpel iz vode do menjalnega prostora, na kolesarskem delu tekmovanja pa je po napaki štetja izgubil  sekunde in voljo. Spoznal je, da ima še nekaj rezerve v teku. Med vsemi moškimi je bil 24., v kategoriji člani I pa 6. Robert Zevnik je bil kot vedno soliden. Prvič sta bila z nami Georgije Bosiger in Nejc Lušina. Z nastopom sta ustvarila pričakovanja za prihodnost.

Žiga Marguč ima šele 11 let. Volje in poguma mu ne manjka, kar je dokazal na popoldanski preizkušnji v akvatlonu.