FAAKER SEE (Baško jezero) TRIATLON

V nedeljo 25. avgusta 2013 je na drugi strani Karavank lilo. Tekmovalce v olimpijskem triatlonu ob Baškem jezeru je  od štarta do cilja pral dež. Zlivanje z neba so doživeli tudi: Urška Petje, Matevž Hribernik, Klemen Kovač, Nejc Lušina in Matjaž Štibelj.

Za 1,5 km plavanja so bile dovoljene neoprenske obleke. Po izhodu iz vode je triatlonce čakal “prvi tek” po cesti prek avto campa in nadcestnih stopnic do menjalnega prostora, kjer so se nekateri “toplo” oblekli. Kolesarjenje okoli jezera je v lepem vremenu zanimivo, tokrat pa so predvsem spusti zaradi dežja terjali previdnost. Tek je bil posebnost. Večji del nekaj manj kot 10 km proge je vodil po gozdni poti – po blatu med lužami.

Na štartu je bilo skoraj 1.000 tekmovalcev. Naši so naredili zelo dober vtis. V svoji kategoriji je bil Matjaž 12., Urška 16., Nejc 67., Matevž 88. in Klemen 95.