Jana Oman 3. absolutno na državnem prvenstvu v sprint Triatlonu

V soboto, 21. 8. 2010 je bilo v Kočevju državno prvenstvo v sprint triatlonu – 750 m plavanja; 20 km kolesarjenja; 5 km teka. Na povsem novi progi se je pomerilo sto najboljših slovenskih triatloncev. Izredno uspešni so bili tekmovalci Triatlon kluba Gorenjska. Jana Oman je vsak dan hitrejša. V absolutni razvrstitvi je bila 3. in za drugo uvrščeno Nado Rotovnik Kozjek zaostala samo 23. sekund. Jana je postala državna prvakinja v kategoriji članice I, Laura Šimenc, pa je bila v isti kategoriji 3.

Med moškimi je Matjaž Štibelj po spektakularnem padcu na 2. kilometru kolesarjenja z ranami po vsej levi strani telesa trmasto nadaljeval do cilja. Med veterani I, je v razvrstitvi za državno prvenstvo osvojil 3. mesto. Robert Zevnik je v kategoriji člani II zasedel 8. mesto.

Čestitke našim tekmovalcem in organizatorju Triatlon klubu Ribnica za vrhunsko prireditev.