Triatlon BLED 2020

Bled, 19.9.2020. Krasen dan za triatlon. Tokrat na Bledu ni bilo dežja, ki je pogosto omenjen v preteklih izvedbah. Že nekajletna zaporedna prireditev, ima korenine v letu 1984 – prvo organizirano triatlonsko tekmovanje v Sloveniji.

Letošnja izvedba je posebna, ker je bila organizirana v “Korona” okolju. Veliko startov in disciplin za vse kategorije ter solidna udeležba. Najprestižnejše tekmovanje je bilo državno prvenstvo v “olimpijskem” triatlonu. 1,5 km plavanja v blejskem jezeru, 40 km – 7 krogov kolesarjenje ter 10 km teka po zahodni strani ob blejskem jezeru.

Anton Toni Meglič, Grega Česen in Aleš Teran, kateremu je bil krstni olimpik so se borili za medalje državnega prvenstva. Vsi trije so odlično opravili nalogo. Drugo, tretje in peto mesto so nagrada za napor. Toni Meglič, ki pravi, da plavanje ni bilo tako kakovostno kot kolesarjenje in tek (hudimanovo hitro) in s celotnim nastopom zadovoljen Grega Česen sta okoli vratu obesila medaljo Triatlonske zveze Slovenije.